+372 671 1030 info@lawe.ee

Veinikoolitus

Veinimaailma fantastiline maailm!

Koolitused pakuvad ülevaateid teemadest mis aitab veinist lugupidaval inimesel paremini orienteeruda selles mitmekülgselt põnevas ja rikkalikus maailmas!

Veinikoolitused on mõeldud teadmiste täiendamiseks või harivaks meelelahutuseks igas vanuses veinisõpradele. (Täisealistele)

Koolitused pakuvad ülevaateid teemadest mis aitab veinist lugupidaval inimesel paremini orienteeruda selles mitmekülgselt põnevas ja rikkalikus maailmas või olla võrdne vestluspartner erinevate veinide valimisel, hindamisel, kirjeldamisel. 

Kuna vein on oluline osa ka toidukultuurist, siis viime endid kurssi ka veini ja toidu omavahelisest kooslusest.

Koolitustel õpib veini vääriliselt hindama, anname põhjaliku ülevaate erinevatest piirkondadest, viinamarjadest, kasvukeskkondadest, olulistest eripärasustest.  Tutvustame erinevaid veini valmistamise tehnoloogiaid ja nüansse. Räägime põhjalikult viinamarjadest.

Kindlasti ka iga loengu teises pooles degusteerime vastavalt teemaga seotult erinevaid veine.

 

Veinimaailma fantastiline maailm!

Pakume erinevaid võimalusi veinikoolitusteks, nii ühekordse loengu ja degusteerimise vormis  kui ka koolituse valiku teemadetsüklitena. Alati valmis kuulama ka huviliste soove ning vastavalt sellele teemasid esitlema. Iga koolitus sisaldab nii teoreetilise materjali kuulamist kui ka teemaga seotud parimate veinide degusteerimist. Allpool on näidatud pakutavad valikud. Valmis olek on ka teha loenguid vastavalt kuulajaskonna soovidele.

 

Alustame algusest, viime kurssi mis on vein ja kuidas seda tehakse. Räägime Vanast ja Uuest maailmast, mis vein kust tuleb, millised viinamarjad kus kasvavad. Teeme ülevaate veinivalmistamise ajalooga. Õpime kuidas hinnata ja analüüsida veinide aroomi, värvust, maitseid, üldist kvaliteeti. Kuidas veini serveerida. Teeme selgeks kuidas kaupluses ja restoranis sobivaid valikuid teha, millised veinid milliste roogadega sobitada. Kursus toimub kahes osas – teoreetiline osa loengu vormis ning veinide degusteerimine, kus õpime hindama veinide kvaliteeti, nende aroomi, värvust, maitset ja teisi omadusi.

Koolituse teemad:

 • Veini ajalugu ja tänapäev, kasvupiirkonnad
 • Veinide tüübid
 • Maitete jagunemine
 • Ülevaade levinumatest viinamarjadest
 • Kuidas valida veni
 • Kuidas säilitada veini
 • Kuidas serveerida veini
 • Veinivead
 • Degusteerimine ja degusteerimise alused

  Koolitus kestab kokku 1,5 kuni 2 tundi.

  Hinnaks 45 eur inimene, mis sisaldab viie veini degusteerimist.

Ringreis veinimaailmas erinevatest loengutest koosnev kursus. Pakun ka pikemat kursuse kava, kus läbime põhjalikumalt erinevad olulised veinipiirkonnad maailmas. Koolitus on mõeldud neile, kes soovivad veinimaailmaga lähemalt tuttavaks saada ja omandada sellest süsteemne ülevaade.

Kursuse kava
1.loeng – Sissejuhatus veinimaailma ABC

2.loeng – Vana Maailm

3.loeng – Prantsusmaa

4.loeng – Itaalia

5.loeng – Saksamaa, Austria

6.loeng – Hispaania

7.loeng – Uus Maailm

8.loeng – Vahuveinid

9.loeng – Port ja Dessertveinid

10.loeng – Vein ja toit, mis toimub õhtusöögi vormis parimate paladega, mille hinnaks kujuneb ligikaudu 75-90 eur (eraldi arvestus)  

Üks loeng kestab 1,5 tundi, lisaks 30 minutit degusteerimist. Loengu maksumus on 45 eur.

Veinikursuse kogu maksumuseks on 450 eur inimene, mis sisaldab ka degusteeritavate veinide paketti parimate valikutega. Eraldi lisandub viimane loeng “Vein ja Toit” ligikaudse maksumusega 75 – 90 eur. Eraldi koolitustena on võimalik valida allpool teemadest või siis eelpool eraldi loengutena loenguid/koolitusi mitte veinikursuse vormis.

Veinikoolitusel on teemadeks: degusteerimise alused, veinipiirkonnad, peamised viinamarjasordid, punase veini valmistamine, Vana Maailm versus Uus Maailm, klaasi ja serveerimistemperatuuri mõju veinile, korgi tähtsus, veinipudeli avamine, dekanteerimine,  erinevate veinide võrdlev degusteerimine, toidu ja veini sobitamine.

Jagunevad eraldi koolituste teemadeks; Näitlik

 • Üldine ülevaade kas siis valgetest või punastest viinamarjadest, kasvupiirkondadest, veinidest
 • Ringreis Riesling viinamarjaga
 • Ringreis Chardonnayga
 • Maailmakuulsad Chably´d
 • Maitsete järgi erinevad valged viinamarjad
 • Klassikalised punased viinamarjaveinid
 • Erilised regioonipõhised viinamarjad

Jne, vastavalt mis on õppija sooviks.

Valgeveini koolitusel viime vastavalt teemale endid kurssi mis on viinamarjade eripärad, kuidas mõjutavad erinevad piirkonnad maitset. Mida peaks teadma valides veini. Puudutame kõike, mis hõlmab teemaga seotud viinamarja.

Kindlasti ka vähemalt viie veini degusteerimine.

Maitsmine ilma pudeli silte nägemata on tempokas ja meelelahutuslik õhtu heas seltskonnas koos erinevate maitseelamustega.

Just pimedegustatsioonil saab selgeks, milline jook maitsemeeli tegelikult kõige enam rõõmustab. Kas tunneme ära mis on valge mis punane vein? Räägime ka veinidest mis on degusteerimisel

KONTAKT

+ 372 671 1030

info@lawe.ee

AADRESS

Merivälja tee 40,

Tallinn 11911

Agentuur La Ecwador © 2021

KONTAKT

+ 372 671 1030

info@lawe.ee

AADRESS

Merivälja tee 40,

Tallinn 11911